Top
 

Biz Ne Yapıyoruz?

Wellness People Nasıl Ortaya Çıktı?

Biz, sağlıklı yaşamayı seven, seçen, bir grup insanız.

Hepimiz sağlıklı olmaya “takıntılı” derecede önem veriyoruz.

Hepimizin hayatımızdaki bir numaralı önceliği, sağlıklı ve kaliteli yaşamak.

Ama aynı zamanda tüm bildiklerimizi, paylaşmaya da bayılıyoruz!

İstiyoruz ki bizim bildiğimiz sağlıklı yaşama yollarını, herkes bilsin, herkese anlatalım…

Wellness People için havalı vizyon ya da misyon, ya da ağdalı değerler yazmadık.

Bizim tek isteğimiz, sizin daha sağlıklı ve daha kaliteli yaşamanıza yardım etmek.

Örneğin bel boyun sırt ağrısı olanlara, geçmeyen bu ağrılarının psikolojik sebeplerini anlatmak.

Ya da çok stresli olanlarınıza streslerini “anlamayı”, nasıl yönetebileceklerini ve nasıl fırsata çevirebileceklerini öğretmek istiyoruz…

  • Kim bilir belki aşırı streslisiniz ve kalp krizi geçirmenize “ramak” kalmış durumda…
  •  Orta yaş “bunalımında” olan ama ne yaşadığının, neyin içinden geçtiğinin farkında bile olmayanlarınız olabilir… O yüzden ayaklarınız işe geri geri gidiyordur her gün. Kafanız dağınıktır, yaptığınız iş anlamını yitirmiştir, ilişkilerinizi sorguluyor olabilirsiniz, eskiden keyif aldığınız hiçbir şey ve kimse size artık keyif vermiyor olabilir, yaşadığınız evi/şehri/ülkeyi değiştirmek mi çözüm, yoksa boşanmak mı, Bodrum’a taşınmak mı… sizin ne yaşadığınızı iyi biliyoruz, sizin de anlamanızı sağlayabiliriz, ve bu durumu nasıl olumluya çevirebileceğinizi öğretebiliriz.
  •  Doğru beslenmeyi bilmediği için, enerjisi düşen, sık hastalanan, gergin olanlarınız olabilir. Her kış aldığınız kiloları her baharda verme telaşından sıkıldınız belki. İrade gücünüzle yaptığınız her ölümcül rejimden size 2-3 kilo fazlasıyla döndü belki de. İyi olmaz mıydı enerjiniz artsa, çok az ya da hiç hastalanmasanız, hayat neşeniz artsa…
  •  Sigara içiyor olabilirsiniz. Yani içinizde saatli bomba taşıyor olabilirsiniz. Bir türlü kurtulamıyor olabilirsiniz. Allah korusun kansere yakalanmadan, kalp krizi geçirmeden ya da herhangi bir ölümcül hastalığa yakalanmadan, size sigarayı kafanızda nasıl bitireceğinizi öğretebiliriz. Çünkü biz de içtik. Ama kafamızda bitirmenin yolunu öğrendik 1 sene eğitim alarak. Sonra on binlerce insanı kurtardık. Sizi de kurtarabiliriz bu kanser çubuklarından!
  •  Ya kalbiniz? Sizinle iletişim kuruyor, onu duyuyor musunuz? Ona bakmayı biliyor musunuz?
  •  Sağlıklı olmak için bilinçaltının önemini artık biliyorsunuzdur! Peki bilinçaltınızla iletişim kurmayı biliyor musunuz? Tüm sağlık konularında size özel kısa meditasyonlar oluşturalım, siz de bilinçaltınıza yıllar önce sokulmuş yanlış inançlarınızı temizleyin ve daha sağlıklı olun, semptomlarınızdan kurtulun.
  •  Spor yapıyor musunuz? Ya da hareket ediyor musunuz? Yoksa her hafta sonu, bir sonraki pazartesi spora başlama hayaliyle mi yaşıyorsunuz? Sporu neden hayatınıza sokamadığınızı biliyor musunuz? Bunu anlamadan spor hep karşı kıyıda kalacak, o yüzden gelin sporu hayatınıza kalıcı sokmanıza yardımcı olalım!

Bunlar gibi pek çok konuda size ortalama 60 dakikalık keyifli, pratiğe uygulanan, farklı, bakış açınızı değiştiren eğitimler sunmak istiyoruz.

Bunları kimlerle yapıyoruz biliyor musunuz?

Yani bizim uzmanlarımız kimler?

Hepimiz “damdan düşmüş” insanlarız. Yani hepimiz, hayatlarımızın bir döneminde yaşadığımız sağlıkla ilgili sorun için çaba harcamış, sorununu çözmüş ve şimdi de nasıl çözdüğünü anlatan insanlarız. Yani hepimiz hem damdan düşmüş ama tekrar ayağa kalkmış insanlarız. Ve şimdi de ayağa nasıl kalktığımızı anlatıyoruz… üstelik daha önce dediğimiz gibi, anlatmaya ve öğretmeye de bayılıyoruz!

Ve hepimiz “takıntılı” seviyede yaptığımız “şeyle” yaşıyoruz… gece, gündüz… sürekli kendimizi geliştiriyor, öğreniyor, araştırıyor ve kendi üzerimizde deniyoruz…

İşte biz, sağlık konusunda konularında çok çok deneyimli ve tecrübeli insanlar topluluğuyuz… ve yaptığımız işe aşığız… aslında gerçek şu ki, biz kendimizi daha sağlıklı yapmaya ve yaşamaya çalışıyoruz ve tüm öğrendiklerimizi herkesle paylaştığımız için para kazanıyoruz… yani bizim işimiz, bizim hayatımız… yani bizim özel zamanlarımızda da okuduklarımız, yaptıklarımız zaten bunlar… yani biz bu işi yaptığımız için böyle değiliz, böyle olduğumuz için bu işi yapıyoruz…

Biz hayatı böyle yaşıyoruz işte…

Sizinle de bir araya gelip, sizi daha sağlıklı yapmayı çok istiyoruz…

Unutmayın n’olur:

Sağlığınız, ancak zihinsel, duygusal, bedensel ve ruhsal sağlığınızın ortalaması kadar olabilir…